Logistic equipment
handled with care

Zrównoważony rozwój

Firma Rotom posiada wdrożoną politykę środowiskową i prowadzi swoją działalność zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Recykling palet

Wszystkie używane palety, które trafiają do firmy Rotom, są kontrolowane pod kątem możliwości ich ponownego wykorzystania, naprawy lub odzyskania drewna, które trafia do odbiorców biomasy i jest wykorzystywane jako surowiec w produkcji energii.

Obieg palet

Firma Rotom oferuje klientom przyjazne dla środowiska rozwiązania z zakresu właściwego obiegu palet, wymiany palet i wykupu. 2return (spółka należąca do Rotom Europe) dostarcza klientom palety i odbiera je od odbiorców do dalszego użytku. Dzięki temu można obniżyć koszty transportu, a palety trafiają ponownie do łańcucha dostaw.
Więcej informacji można znaleźć na witrynie www.2return.nl

Certyfikacja PEFC

Do produkcji palet firma Rotom kupuje wyłącznie drewno pochodzące z lasów posiadających certyfikaty PEFC. PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification – Program Zatwierdzania Systemów Certyfikacji Zasobów Leśnych) to potwierdzenie systemu certyfikacji zasobów leśnych i jedna z dwóch znanych etykiet gwarantujących zrównoważoną produkcję drewna. Rotom Nederland jest pierwszą spółką grupy Rotom, która otrzymała ten znak jakości w 2011 roku. Od tego czasu większość palet produkowanych przez firmę Rotom posiada certyfikat PEFC!

Kontakt

Biuro obsługi klienta

  • Odbior Palet
  • Kup Oline