Logistic equipment
handled with care

Wózek transportowy – ważne funkcje i zastosowanie w magazynie

Drukuj
Od Paweł Werner 3 kwietnia 2015 19642 Wyświetleń

Podczas pracy na magazynie, najczęściej używanymi wózkami transportowymi są m.in.: wózki platformowe, paletowe (ręczne), taczkowe, typu dolly, a także wózki gospodarcze.

Wózek taczkowy – szybki transport lekkich przedmiotów

Bardzo ważnym narzędziem pracy w magazynach – szczególnie firm logistycznych, są wózki taczkowe. Ich prosta konstrukcja zapewnia łatwe „podebranie” paczki na wózek, oraz lekkie i sprawne przetransportowanie go na miejsce docelowe.

Bezpieczny transport przy pomocy wózka platformowego

W firmach logistycznych, spedycyjnych czy produkcyjnych często możemy spotkać wózki platformowe, dzięki którym możliwy jest szybki i skuteczny transport mniejszych przedmiotów. Dzięki swojej konstrukcji, łatwo można je złożyć i przewieźć wraz z ładunkiem w jednym transporcie.

Przewieź więcej dzięki wózkom gospodarczym

Ważną funkcję w zakładach gastronomicznych, jak i hotelach pełnią z kolei wózki gospodarcze. Posiadają one do 4 pięter, dzięki którym możliwy jest wygodny transport naszych materiałów. Z uwagi na to, że wyposażone zostały w niezwykle ciche koła, sprawdzą się również w takich instytucjach jak przychodnie czy szpitale.

Prosty sposób na przemieszczenie palet za pomocą „paleciaka”

Fundamentalnym urządzeniem, bez którego nie może obyć się większość magazynów (w każdej gałęzi przemysłu) jest popularny „paleciak” czyli wózek ręczny, paletowy. Cena wózka paletowego zależy od jego wyposażenia (niektóre posiadają m.in. wagę elektroniczną), jak i nośności danego wózka (ile kilogramów możemy nim przewieźć).

Łatwy transport w wąskich miejscach z wózkiem dolly.

Istotną rolę w pracach w magazynie i w marketach posiada również wózek typu „dolly”. Wózki tego typu są szczególnie przydatne podczas transportu pojemników plastikowych. Dzięki wyposażeniu w skrętne kółka, są niezwykle mobilne i zwrotne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na wózki transportowe.

Udostępnij

Kontakt

Biuro obsługi klienta

  • Odbior Palet
  • Kup Oline