Logistic equipment
handled with care

kwietnia 2015

Gitterbox – pojemnik z metalu, dzięki któremu zaoszczędzisz miejsce w magazynie!

Od Paweł Werner 21 kwietnia 2015 41425 Wyświetleń

Pojemniki siatkowe, popularnie zwane „Gitterbox” znajdują obecnie swoje zastosowanie w magazynach wszystkich krajów w Europie. Jest to rozwiązanie specjalnie polecane przy składowaniu ciężkich produktów – stąd również cieszą się one dużą popularnością w branży Automotive.  Cechuje je bardzo duża odporność na wszelkie zniszczenia oraz uszkodzenia.

gitterbox - metalowy pojemnik siatkowy | Gitterboxy

Praktyczna konstrukcja skrzynek gitterbox

Kontenery siatkowe posiadają uchylną klapę (zamykaną na zatrzaskowe zamki), dzięki której łatwiej załadujemy swoje produkty. Cztery stopy pozwalają na podjechanie wózkiem widłowym z każdej strony skrzynki. Możliwe jest także układanie jednego kontenera na drugi, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca w magazynie – istnieją również pojemniki siatkowe w wersji składanej, które znacznie zredukują koszty naszego transportu powrotnego. Znormalizowany wymiar Gitterboxów sprawia, że idealnie współpracują one z paletami drewnianymi oraz plastikowymi. Oryginalne pojemniki posiadają licencję EPAL – każdy musi posiadać rok produkcji i nazwę producenta. Skrzynki można również łatwo transportować dzięki specjalnym wózkom typu Dolly do gitterboxów.

Zastosowanie pojemników siatkowych typu gitterbox

 

Pojemniki są idealne do składowania m.in. :

 • elementów produkcyjnych,
 • części samochodowych,
 • odpadów produkcyjnych.

 

Alternatywnym rozwiązaniem dla koszów typu Gitterbox, są nadstawy metalowe, które w łatwy sposób można zamontować na paletach o standardowym wymiarze.

Oferta firmy Rotom na kontenery siatkowe

Firma Rotom Polska oferuje Państwu skrzyniopalety typu Gitterbox zgodne z normami EPAL, oraz inne pojemniki siatkowe o różnych wymiarach. Sprawdź naszą ofertą na wynajem gitterboxoraz na zakup.

Pojemniki Gitterbox

Wózek transportowy – ważne funkcje i zastosowanie w magazynie

Od Paweł Werner 3 kwietnia 2015 19273 Wyświetleń

Podczas pracy na magazynie, najczęściej używanymi wózkami transportowymi są m.in.: wózki platformowe, paletowe (ręczne), taczkowe, typu dolly, a także wózki gospodarcze.

Wózek taczkowy – szybki transport lekkich przedmiotów

Bardzo ważnym narzędziem pracy w magazynach – szczególnie firm logistycznych, są wózki taczkowe. Ich prosta konstrukcja zapewnia łatwe „podebranie” paczki na wózek, oraz lekkie i sprawne przetransportowanie go na miejsce docelowe.

Bezpieczny transport przy pomocy wózka platformowego

W firmach logistycznych, spedycyjnych czy produkcyjnych często możemy spotkać wózki platformowe, dzięki którym możliwy jest szybki i skuteczny transport mniejszych przedmiotów. Dzięki swojej konstrukcji, łatwo można je złożyć i przewieźć wraz z ładunkiem w jednym transporcie.

Przewieź więcej dzięki wózkom gospodarczym

Ważną funkcję w zakładach gastronomicznych, jak i hotelach pełnią z kolei wózki gospodarcze. Posiadają one do 4 pięter, dzięki którym możliwy jest wygodny transport naszych materiałów. Z uwagi na to, że wyposażone zostały w niezwykle ciche koła, sprawdzą się również w takich instytucjach jak przychodnie czy szpitale.

Prosty sposób na przemieszczenie palet za pomocą „paleciaka”

Fundamentalnym urządzeniem, bez którego nie może obyć się większość magazynów (w każdej gałęzi przemysłu) jest popularny „paleciak” czyli wózek ręczny, paletowy. Cena wózka paletowego zależy od jego wyposażenia (niektóre posiadają m.in. wagę elektroniczną), jak i nośności danego wózka (ile kilogramów możemy nim przewieźć).

Łatwy transport w wąskich miejscach z wózkiem dolly.

Istotną rolę w pracach w magazynie i w marketach posiada również wózek typu „dolly”. Wózki tego typu są szczególnie przydatne podczas transportu pojemników plastikowych. Dzięki wyposażeniu w skrętne kółka, są niezwykle mobilne i zwrotne.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na wózki transportowe.

Wykup palet drewnianych – palety używane i uszkodzone

Od Pawe? Werner 1 kwietnia 2015 46241 Wyświetleń

Rotom Polska Sp. z o.o.  oferuje wykup palet drewnianych. Skupujemy zarówno nowe jak i używane palety Euro i Epal, ale także te, które uległy uszkodzeniu.

Pozostałe palety

Oprócz palet euro, oferujemy również wykup takich palet jak:

 • palety jednorazowe,
 • palety przemysłowe,
 • palety fumigowane,
 • palety transportowe,
 • palety CP,
 • palety niestandardowe (o różnych wymiarach – półpalety, ćwierćpalety).

 

Rotom Polska = Wysoka jakość + ochrona środowiska

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów jest certyfikat PEFC, który otrzymał Rotom. Uzyskanie wspomnianego certyfikatu ma szczególne znaczenie dla wszystkich naszych Klientów, dla których dbanie o środowisko naturalne jest ważną kwestią. Uzyskanie certyfikatu PEFC pokazuje i podkreśla konsekwencje naszych działań w kwestii legalności materiału do produkcji i naprawy palet a tym samym ochrony środowiska. Licencja EPAL  na naprawę certyfikowanych palet Euro i Epal potwierdza naszą jakość i zachowanie odpowiednich standardów dla tych opakowań.

Nowoczesna linia do sortowania i naprawy palet

Dzięki zakończonej właśnie nowej inwestycji polegającej na uruchomieniu nowej linii do sortowania i naprawy palet, jesteśmy w stanie zwiększyć i usprawnić ten proces ponad dwukrotnie przy jednoczesnym zwiększeniu kontroli jakościowej. Nowa hala o powierzchni ok. 1000m2 wyposażona w automatyczną, profesjonalną linię do sortowania i naprawy, pracuje już pełną parą i jest swoistym ewenementem na naszym rynku.

Obieg, wymiana i wykup palet czyli tzw. "pooling" palet

Dzięki obecności w 8 krajach Europy, a także ponad 30 letniego doświadczenia we współpracy z naszymi Klientami, firma Rotom oferuje Państwu rozwiązania dotyczące kompleksowego wparcia dla łańcucha dostaw czyli obiegu palet – tzw. pallet pooling. Umożliwia on uzyskanie większej efektywności  w tym obszarze poprzez m.in. usprawnienie dostaw, poprawę procesów przeładunku, zmniejszenie kosztów magazynowania oraz ciągły nadzór nad jakością Palet będących w obiegu. Przy wielokrotnym użyciu tych samych produktów, wspomagamy także ochronę naszego środowiska poprzez redukcję transportu powrotnego pustych palet.

Kontakt

Biuro obsługi klienta

 • Odbior Palet
 • Kup Oline