Logistic equipment
handled with care

października 2014

Europalety | Definicja i wymiary EPAL

Od Paweł Werner 9 października 2014 64171 Wyświetleń

Europaleta

Jest to określenie palety czterowejściowej. Konstrukcja palety składa się z bloków połączonych deskami (na brzegach i w środku). Z dwóch stron wejście otwarte, a z dwóch pozostałych wejście jest pomiędzy deskami co daje razem wejście z 4 stron. Palety te posiadają konkretne, standardowe wymiary, dzięki czemu pasują do magazynów i hal różnych wielkości (są one zwykle projektowane pod typ palet euro). Paleta euro EPAL charakteryzuje się również tym, że pasuje do wszystkich rodzajów wózków widłowych, dzięki czemu jest mało problematyczna i bardzo uniwersalna.

Europaleta EPAL | Europalety

Wymiary europalety

Wszystkie europalety EPAL mają jeden, standardowy wymiar - 1200x800x145 – palety są trójpłozowe. Każda paleta Euro jest wykonana z solidnych drewnianych elementów, dzięki czemu jest w stanie utrzymywać ciężkie ładunki – nośność palety to max. 1500kg.  Palety euro w Polsce mogą być produkowane tylko na specjalnej licencji organizacji EPAL. Tyczy się to także naprawy palet używanych. Firma Rotom Polska posiada licencję na naprawę europalet.

Gdzie kupić europalety?

Nowe oraz używane europalety w ilościach detalicznych mogą Państwo zamówić w naszym sklepie internetowym – Rotomshop.pl.

W przypadku zainteresowania większą ilością palet, prosimy o kontakt przez zapytanie ofertowe na naszej stronie internetowej, bądź poprzez e-mail info@rotom.pl.

Europalety drewniane

Kontakt

Biuro obsługi klienta

  • Odbior Palet
  • Kup Oline