Logistic equipment
handled with care
Certyfikat PEFC – zrównoważona gospodarka leśna prowadzona przez Rotom Polska
Posted: May, 18, 2014
Certyfikat PEFC – zrównoważona gospodarka leśna prowadzona przez Rotom Polska

Czasy w których żyjemy nie sprzyjają zbyt długiej i należytej refleksji nad środowiskiem naturalnym. Konsumpcyjny tryb życia oraz szybkie tempo pracy często nie pozwalają nam zwrócić uwagi na otaczający nas świat przyrody, który zaniedbywany czy ignorowany, tracimy bezpowrotnie. Mamy również świadomość tego, że nie każdy jest w stanie kontrolować źródła, z jakich pochodzą produkty w które się zaopatruje, i z których korzysta. Dlatego Rotom czuję się odpowiedzialny, aby w Państwa ręce trafiły towary pochodzące ze sprawdzonych i legalnie dostępnych surowców najwyższej jakości.

Wszystkie oferowane przez nas drewniane produkty wykonane są  z najlepszego surowca, pochodzącego od zaufanych i rzetelnych dostawców. Potwierdzeniem ich wysokiej jakości oraz legalnego i zrównoważonego źródła jest certyfikat PEFC, który otrzymał Rotom. Uzyskanie wspomnianego certyfikatu ma ogromne znaczenie dla wszystkich naszych klientów, dla których dbałość o środowisko naturalne jest istotną kwestią.

Posiadanie certyfikatu PEFC (Programme for Endorsement of Forest Certification Schemes) ma na celu poinformowanie Państwa, że wszystkie kroki, które podejmujemy w procesie zaopatrzenia oraz produkcji i dystrybucji naszych produktów, wykonywane są zgodnie z wdrożonymi systemami związanymi z ochroną zasobów leśnych. Drewno, z którego produkujemy między innymi palety, zostało pozyskane wyłącznie w wyniku prowadzenia prawidłowej, odpowiedzialnej i przede wszystkim bezpiecznej dla całego ekosystemu gospodarki leśnej polityki. Certyfikat który otrzymaliśmy, stawia nas w czołówce firm z naszej branży, które swoje produkty tworzą z surowców pochodzących ze źródeł sprawdzonych, legalnych, bezpiecznych i dbających o środowisko naturalne.

Uzyskanie tego certyfikatu pozwala jeszcze bardziej podkreślić konsekwencje działań, jakie czynimy w kwestii ochrony środowiska. Działania te towarzyszyły naszej firmie od zawsze, a fakt otrzymania przez Rotom tego dokumentu, prawnie i oficjalnie potwierdza nasze priorytety i zasady, jakimi kierujemy się na co dzień. Pozyskując produkty za pośrednictwem naszej firmy macie Państwo pewność, że wszystko zostało zaplanowane i wykonane w zgodzie z poszanowaniem praw i zasad ochrony środowiska naturalnego.